اخبار ورزشی،اخبار فوتبال،نتیجه فوتبال،نتیجه ورزشی،المپیک،فوتسال،لیگ جهانی والیبال،ورزش،پاراالمپیک،برنامه نود،دانلود نود،دانلود فوتبال،دانلود،آهنگ ورزشی،فیلم ورزشی

تونس و درس هایی که توانست به تیم ملی و کی روش بدهد! گوشی دست شاگردان کارلوس آمد؟

کارلوس کی روش در مصاحبه پس از بازی تیم ملی ایران و تونس، معتقد بود مصاف با تیم هایی چون تونس می تواند معیاری برای تیم ملی و خصوصا بازیکنان داخل لیگ ایران باشد با این نگاه که متوجه شوند که قرار است با چه حریفانی در جام جهانی رو به رو شوند.

کی روش درست گفته است و این دقیقا همان نکته ای بود که موجب اعتراض اهالی فوتبال برای انتخاب بازی به اصطلاح تدارکاتی با تیمی چون سیرالئون بود.
بازی تیم ملی ایران با تونس با دو واقعه بد شروع شد .
اتفاق اول حضور یک اینجنت در مصاحبه مطبوعاتی قبل از بازی بود . این که شاهد حضور چنین فردی در مصاحبه باشیم نشان از این می دهد که کی روش همچنان با روش های غیر اصولی از بعد رفتاری می خواهد مشکلات و سوالهای بی شمار در اطراف تیم ملی را گسترش دهد و از سوئی دیگر ضعف و خود باختگی حاکم بر مدیریت فوتبال ایران در برخورد با خودسری های کی روش بار دیگر عیان شد .
اتفاق بد دوم شرایط جوی نامناسب و زمین فوتبال نامناسب تر میزبان برای انجام یک مسابقه در قواره های دو تیم حاضر در جام جهانی بود که خود این شرایط باعث شد که دو تیم خصوصا در نیمه اول با اشتباهات فراوانی بازی را ادامه دهند.
اما درس دیگر شکست ایران برابر تونس این بود کخ تیم ملی ما در این بازی هم از بازیکنانی چون خانزاده و انصاری فرد در پستهای غیر تخصصی استفاده کرد. اتفاقی که در مورد خانزاده آزمایش نسبتا موفقی داشتیم و اما درخصوص انصاری فرد چندان چنگی به دل نزد .
تیم ملی در این بازی یک دروازه بان خوب داشت و بیرانوند که به نظر می رسد سایه رقیبان قدری چون حسینی و مظاهری و امیر عابدزاده … را خیلی نزدیک می بیند در این بازی نمایش دلپذیری داشت .
در خط دفاعی زوج چشمی نه در دفاع و نه در امر بازیسازی خوب نبود و در سمت راست خط دفاعی هم رامین رضائیان نه در حمله و نه در دفاع کیفیت خوبی ارایه نکرد .
رامین رضائیان در فاز هجومی با انصاری فرد مشکل هماهنگی داشت و در هنگام دفاع در بسیاری از صحنه ها و از جمله صحنه به ثمر رسیدن گل جا ماند.
در خط میانی بار دیگر مشخص شد علی کریمی بازیکن مناسبی برای جانشینی عزت الهی نیست .
بازیکنان خط میانی ما در فاز تدافعی بارها جا ماندند و در این بخش سر در گمی زیادی را در هنگام حمله شاهد بودیم.شرایطی که که با آمدن قدوس ، جهانبخش ، ترابیان و ابراهیمی کمی بهتر شد .
اما درس دیگر شکست تیم ملی برابر تونس این بود که شاگردان کی روش همچنان در هنگامی که عقب می افتند طرح و برنامه مناسبی در کارهای هجومی ندارند و نکته بعدی این است که بازیکنان ما از بعد شرایط روحی خیلی آسیب پذیر به نظر می رسند .
در خط حمله اما تیم ما نتوانست توپهای مناسبی را دریافت کند و از معدود لحظه ها هم بخوبی استفاده نکرد.
ضمن آن که ضربه پنالتی که به نفع ما گرفته نشد می توانست سرنوشت دیگری در این بازی برای ما رقم زند.

باری نتایج در مسابقات تدارکاتی اهمیتی ندارند و امیدواریم تیم ملی ما توانسته باشد درسها و تجربه های مناسبی از این بازی تدارکاتی خوب بگیرد.

تورج عاطف-خبرگزاری پارس فوتبال

نوشته تونس و درس هایی که توانست به تیم ملی و کی روش بدهد! گوشی دست شاگردان کارلوس آمد؟ اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.