اخبار ورزشی،اخبار فوتبال،نتیجه فوتبال،نتیجه ورزشی،المپیک،فوتسال،لیگ جهانی والیبال،ورزش،پاراالمپیک،برنامه نود،دانلود نود،دانلود فوتبال،دانلود،آهنگ ورزشی،فیلم ورزشی

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال : برای حضور در جام جهانی ناامید نیستم !

آندرانیک تیموریان کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال بعد از مدت ها سکوت با حضور در برنامه نوروز فوتبالی در شبکه ورزش درباره مسائل مربوط به فوتبال و برخی موضوعات شخصی صحبت های جالبی را مطرح کرد.
برای حضور در جام جهانی ناامید نیستم
آندرانیک تیموریان:

من در تیم گسترش فولاد حضور داشتم و به نظر خودم بازی های خوبی انجام دادم. به هر حال سلیقه سرمربی تیم ملی این بوده که در اردوهای قبلی حضور نداشته باشم. اما همچنان امیدوارم که به تیم ملی برگردم و سومین جام جهانی متوالی را تجربه کنم. اگر این اتفاق رخ بدهد، با تمام توان برای تیم ملی کشورم بازی می کنم.

خاطره از بازی ایران- آرژانتین
آندرانیک تیموریان:

هر کسی باید در زمین خودش را ببیند و به بازیکنی که روبه رویش بازی می کند، نباید فکر کند. من اینطور در فوتبال کار کردم. آن بازی برای ایران یک مسابقه حساس بود. تیم ما در بازی با آرژانتین بسیار تحت فشار بود. می خواستیم نتیجه خوبی بگیریم و من هم کار خودم را انجام دادم. من در ۲۰۰۶ هم در جام جهانی بودم و استرس بازی با آرژانتین را زیاد متوجه نشدم. تلفیق باتجربه ها و جوان های تیم ملی بودیم. مسی در نهایت کار خودش را کرد.

مسی از ستاره های بزرگ دنیا ۱۰ سال جلوتر است
آندرانیک تیموریان:

من در جام جهانی ۲۰۰۶ جلوی رونالدو هم بازی کردم اما فکر می کنم مسی ستاره ای است که نسبت به رقبای خود هم اکنون ۱۰ سال جلوتر است و بهترین ستاره کنونی دنیای فوتبال محسوب می شود.

ماجرای بازوبند نارنجی در تیم ملی
آندرانیک تیموریان:

کمی از آن به اوایل فوتبال من در نونهالان و نوجوانان آرارات برمی گردد. از طرف دیگر هم در مقطعی ما دورنگ سبز و نارنجی بازوبند داشتیم و بعضی اوقات سبز هم بر دست بسته ام.

اسکندریان بهترین ارمنی تاریخ فوتبال است
آندرانیک تیموریان:

برای همه بازیکنان ارمنی فوتبال احترام زیادی قائلم. من بازی آندرانیک اسکندریان را ندیدم اما خیلی اسم او را شنیدم و او را به عنوان بهترین بازیکن ارمنی تاریخ فوتبال برمی گزینم.

نجات سنجاقک در بازی با بوریرام
آندرانیک تیموریان:

در لیگ قهرمانان آسیا با استقلال بودیم که با بوریرام تایلند بازی داشتیم. شرایط ما خیلی خوب بود و می توانستم فینالیست آسیا شویم. ما یک بر صفر عقب افتادیم اما یک بر یک شدیم و حدود دقایق ۶۰، ۷۰ بازی یک پاس به مجیدی دادم و او موقعیتی را خلق کرد. همان لحظه چشمم به سنجاقک افتاد و توجهم را جلب کرد. آن عکس را یکی از عکاس های داخلی گرفت. کاری که من انجام دادم، کار نادری بود. طبیعی است که آن حشره باید به بیرون از زمین انتقال پیدا می کرد و ممنونم از افرادی که بابت آن اتفاق لطف داشتند.

اتفاق عجیب در دیدار گسترش فولاد- پیکان
آندرانیک تیموریان:

ما بازی را بد شروع نکردیم. بنا به شرایط بازی دو بر صفر عقب افتادیم. در دقایق پایانی توپی به پای من خورد و به اوت رفت. بازیکنان پیکان عجله ای نداشتند بازی را شروع کنند. من توپ را برداشتم که به به بازی سرعت بدهم. پاس رو به بچه های پیکان دادم و آنها سومین گل را به ما زدند. البته باخت دو بر صفر و سه بر صفر فرقی نمی کند.

کریمی توانست گسترش فولاد را نجات دهد
آندرانیک تیموریان:

جا دارد از زنوزی مالک شخصی گسترش فولاد ، نصیرزاده مدیرعامل باشگاه و فیروز کریمی تشکر می کنم. او توانست گسترش فولاد را از افتادن به دسته پایین تر نجات دهد. کریمی مربی بزرگی است و بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران داده است. امیدوارم گسترش فولاد در بازی های پایانی نیز نتایج خوبی بگیرد و به بالای جدول نزدیک شود.

شجاعی بهترین لژیونر ایران است
آندرانیک تیموریان:

بچه های لژیونر ما در تیم های خود عالی بازی کردند، اما من مسعود شجاعی را به عنوان بهترین لژیونر سال ۹۶ انتخاب می کنم.

از اینکه نتوانستم به استقلال برگردم، خیلی ناراحت شدم
آندرانیک تیموریان:

من در آن مقطع زمانی بازیکن ماشین سازی بودم. علیرضا منصوریان بسیار راغب بود که به استقلال برگردم. رضایتنامه ام را گرفتم و قراردادم با استقلال را بستم. سر تمرین هم رفتم. استقلال تیم محبوبم است. من در رده های پایه استقلال هم بازی کردم. ثبت قرارداد هم کرده بودم، همزمان با من جپاروف به استقلال آمد اما بعد فهمیدیم استقلال از نقل و انتقالات محروم است. برای اینکه بیرون نمانیم جپاروف به سپاهان رفت و من هم به نفت تهران رفتم. خیلی ناراحت شدم که نتوانستم به استقلال برگردم. هواداران استقلال همیشه همراه ما بودند. در شادی ها با هم بودیم و با هم گریه کردیم. قسمت نشد به استقلال برگردم و سر از نفت تهران در آوردم.

پخش نشدن بازی ها نمی گذارد مربیان بزرگ استعدادهای ایرانی را ببینند
آندرانیک تیموریان:

دلیل اصلی حضور بازیکنان ایران در قطر پخش نشدن بازی های شهرستانی لیگ برتر ایران است. مربیان تیم های معتبر فوتبال دنیا این آگاهی را ندارند که ایران چقدر استعدادهای خوب و جوان دارد. آنها می توانند سرمایه گذاری کنند اما وقتی بازی ها را نمی بینند نمی توانند ایرانی ها را جذب کنند. قطر نزدیک به ایران است که لیگش کیفیت لازم را ندارد. اکثر بازیکنانش قطری نیستند و با چند سال بازی پاسپورت قطری می گیرند. تیم ملی شان هم اینگونه است.

سرژیک تیموریان از من بازیکن بهتری بود
آندرانیک تیموریان:

سرژیک فوتبالش از من بهتر بود. این را واقعیت می گویم. همه دوستانش که قدیمی تر هستند هم به من گفته اند که او بهتر بود. فوتبال در آن زمان شرایطش با فوتبال الان فرق می کرد. ما هردو هافبک تدافعی هستیم. به همین خاطر همدیگر را دریبل نمی زدیم اما فوتبالی او واقعا بهتر بود.

ماجرای دست شکسته در بازی ایران و کره جنوبی
آندرانیک تیموریان:

دقیقه ۲۳ بازی ایران و کره جنوبی در شهر اولسان من توپی را از حیدری گرفتم و موقعی که چرخیدم پاس بدهم، بازیکن کره زانویش به ساعد من برخورد کرد و صدای شکستگی را شنیدم. احساس کردم که فشارم در جریان بازی افتاده اما تا نیمه اول خودم را باحمایت پزشکان رساندم. در بین دو نیمه دارویی خوردم تا دردش را تسکین بدهدو تا آخر بازی ادامه دادم.

پیشنهاد بولتون به فدراسیون فوتبال آمده بود
آندرانیک تیموریان:

قبل از من فقط آقای کریم باقری در لیگ برتر انگلیس بازی کرده بود. من بازیکن ابومسلم خراسان بودم و با قراردادی ۳ ساله در این تیم حضور داشتم. من دو سال برای ابومسلم بازی کردم. ۲۰۰۶ مقدماتی جام جهانی توسط برانکو دعوت شدم. بازی های ژاپن و بحرین را حضور داشتم و عملکرد خوبی داشتم. به جام جهانی رفتم و خیلی خوشحال بودم. بازی های خوبی انجام دادم و وقتی که گفتند از بولتون پیشنهاد دارم، خوشحال تر شدم. پیشنهاد باشگاه بولتون به فدراسیون فوتبال رسید و آنها به ابومسلم دادند. آن زمان آقای شفق همکاری کردند و من به بولتون رفتم.

اتفاقات چند سال حضور در انگلیس
آندرانیک تیموریان:

شرایط برای من در انگلیس بسیار سخت بود. بازیکنان خوب زیادی از فرانسه، انگلیس، جاماییکا و … داشتیم. با این حال آنجا خیلی زود مرا پذیرفتند و داخل تیم شدم. دو سال اول خیلی خوب بودم، شرایط عالی بود و در هر بازی بهترین بازیکن زمین می شدم. یک دفعه سرمربی تیم سام آلاردایس از بولتون جدا شد و قبل از جام ملت های مالزی شرایط من سخت شد. بولتون می خواست قراردادم را تمدید کند اما چون در بازی های جام ملت ها بودم و مدیر برنامه نداشتم، کارم سخت شد. وقتی خواستم برگردم، پزشک تیم ما به فولام رفته بود و به همین خاطر به این تیم رفتم. متاسفانه سال اول در بازی دوستانه آسیب دیدم و به تیم دسته یکی بارنزلی رفتم و به فولام برگشتم اما تیم عالی نتیجه می گرفت و نتوانستم خیلی زیاد بازی کنم.

خودم را برتر از کسی ندانستم
آندرانیک تیموریان:

من هیچ موقع خودم را برتر از کناری ام ندانستم. من دوست داشتم با جوانان تیم ها کنار هم پیشرفت کنیم. زمانی من جوان بودم و کنار مهدوی کیا، باقری، دایی و… بازی کردم. آنها دستم را گرفتند و به افتخارات زیادی رساندند. دوست دارم هرجایی که بازی می کنم این اتفاق را رقم بزنم. احساس دلتنگی که من در اروپا کشیدم، بازیکنان جوان در لیگ داخلی نکشند و خیلی زود به اهداف زندگی شان برسند.

مشکل اصلی بازیکنان ما ندانستن زبان انگلیسی است
آندرانیک تیموریان:

سختی های لژیونر شدن در وهله اول زبان انگلیسی است. اکثر فوتبالیست های ما زبان انگلیسی شان تکمیل و کافی نیست. وقتی از یک تیم ایرانی به اروپا رفته اند، خانه اول شان شهری است که در آن زندگی می کنند. آنها باید با خاطرات ایران و آداب و رسوم موقتا خداحافظی کنند اما گذشته شان را از یاد نبرند. در اصحاب رسانه همه چیز زیباست که یک فوتبالیست میلیاردی در فوتبال وجود دارد. من فکر می کنم فقط ۵، ۶ بازیکن پول خوبی می گیرند. تمرین کردن در گرمای ۵۰ درجه شرایط سختی است. در سرما هم اینطور است. قشنگی های فوتبال اما در سایت ها و رسانه ها پخش می شود. همه دوست دارند در این شرایط یک بازیکن بزرگ شوند.

اشتباهی از هواداران حریف بولتون تشکر کردم
آندرانیک تیموریان:

خاطرات شیرین زیادی از بازی در انگلیس دارم. یکی از این خاطرات به اولین بازی ام در بولتون برمی گردد. در آن بازی نیکولاس آنلکا و من روی نیمکت بودیم تا اولین بازی مان را انجام دهیم. اتمام بازی بود که مرا تشویق می کردند و وقتی می خواستم از هواداران خودمان تشکر کنم به سمت هواداران حریف رفتم. اشتباه بزرگی انجام دادم. وقتی فهمیدم سریعا لباسم را در رختکن عوض کردم و رفتم.

دوستانم می گویند مهربان هستی
آندرانیک تیموریان:

شاید داخل زمین خیلی بازیکن محکم و خشنی باشم اما بیرون از زمین خیلی متفاوت هستم. دوستانم می گویم انسان مهربانی هستی.

***
در پایان این گفت و گو تیموریان به برخی پرسش ها به صورت کوتاه پاسخ داد:

بهترین دوست پرسپولیسی: محمد نوری
اولین و آخرین بازی ملی: اولین بازی ام جلوی چین تایپه مقدماتی جام ملت های آسیا بود. آخرین بازی هم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ جلوی ازبکستان بود.
تلخ ترین بازی دوران حضور در استقلال: استقلال و اف سی سئول کره جنوبی که حذف شدیم.
بهترین هافبک تدافعی تاریخ فوتبال ایران: این سوال شما حاشیه ای است. فارغ از هررنگی من کریم باقری را دوست داشتم و کنارش هم بازی کردم.

نوشته کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال : برای حضور در جام جهانی ناامید نیستم ! اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.